• با افزایش روز افزون جمعیت جهان تولید مواد غذایی مورد نیاز آنها از نظر کیفیت و کمیت اهمیت ویژه‌ای دارد امروزه از تکنولوژیهای مختلفی برای افزایش کمیت و کیفیت محصولات استفاده میشود و شرکتهای مختلفی در این زمینه فعال هستند.

  شرکت ( Saillog ) نیز با استفاده از هوش مصنوعی و رباتها به دنبال افزایش کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی میباشد این شرکت با توسعه تکنولوژی جدید بر پایه هوش مصنوعی قصد دارد تا کمبود نیروی انسانی متخصص برای حل مشکل رایج کشاورزان را جبران کند و از این طریق مانع کاهش میزان تولید شود از جمله محصولات این شرکت نرم افزار ( Agrio ) میباشد و این برنامه هوشمند چند زبانه که برای ( اندروید ) و ( ios ) ارائه شده به کشاورزان در شناسایی بیماریها و آفات گیاهان و مقابله با آنها با استفاده از تلفن همراه کمک میکند .

  استفاده از نرم‌ افزار Agrio بسیار راحت بوده تا همه کشاورزان بتوانند از آن استفاده کنند برای استفاده کشاورزان باید عکس گیاه مشکوک را در نرم افزار آپلود کنند پس از آپلود الگوریتم هوشمند به کار رفته در نرم‌افزار ( Agrio ) میتواند به سرعت و دقت بالا مشکل گیاهان را تشخیص داده و نتایج را به کشاورزان نمایش دهد هوش مصنوعی استفاده شده در ( Agrio ) بهتر از متخصصین کشاورزی بیماری را تشخیص میدهد چرا که نتایج حاصل از آن بر گرفته از نتایج آزمایشگاهی میباشد .

  در صورتیکه تشخیص هوش مصنوعی از اطمینان کافی برخوردار نباشد کشاورزان میتوانند تصویر گیاهان را در تالارهای گفتگو مطرح کنند . متخصصین که در تالارهای گفتگو حضور دارند میتوانند به سوالات کاربران پاسخ دهند سپس متخصصین این موارد را برای بهبود عملکرد نرم افزار به پایگاه اطلاعاتی نرم‌افزار اضافه میکنند .
  امکانات نرم‌افزار Agrio
  هوش مصنوعی به کار رفته در این نرم‌ افزار توانایی دسته‌ بندی بیماریها ، آفات و کمبودهای مواد غذایی مختلف را دارد به همین دلیل این نرم‌افزار راه‌ حل جامعی برای کشاورزان جهت مدیریت آفات و بیماریها میباشد.

  امتیاز شما به این متن از ۱ تا ۵ چند است ؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  error: لطفا کپی نفرمائید !!