• کشاورزان محترم و زحمتکش !

  آیا میدانستید از طریق آبیاری اراضی کشاورزی با فاضلاب تصفیه نشده شهری، موجبات شیوع بیماریهای عفونی و لا علاج را در بین هموطنان خود فراهم میکنید؟

  کشاورزانی که با آب فاضلاب سبزی میکارند، برای خریداران محصولات خود، بیماری و سرطان درو میکنند و در ازای آن پول می گیرند !!!

  آیا برگردن گرفتن حق الناس چنین فاجعه عظیمی کار راحتی است و براستی چه کسی میتواند از عهده آن برآید ؟ تصور اینکه مردم برای رفع نیازهای غذایی خود از محصولات آلوده اینچنین استفاده کنند و بابت بیمار شدن پول هم بپردازند بسیار آزار دهنده است و فاجعه بار !

  نکته مهم این است که کشاورز باید بتواند تفاوت بین کود حیوانی و فاضلابهای تصفیه نشده شهری را بداند و از روی عدم آگاهی و کمی تجربه و دانش نادانسته به شیوع بیماریهای عفونی فراگیر و انواع سرطانهای لا علاج و دردناک دامن نزند.

  در طول سالیان متمادی، توسعه نامتوازن شهری تولید غذای سالم به حداقل رسیدو نیاز به شدت افزایش یافته و در این بین وقتی آب صرف توسعه نامتوازن میشود پر واضح است که سر کشاورزی بی کلاه میماند و با کمبود آب سالم برای آبیاری مواجه میشود و فاضلاب به عنوان یک مکمل مهم آب جایگزین در آبیاری کشاورزی مورد استفاده قرار میگیرد در صورتیکه این انتخاب نه تنها مشکل جامعه را حل نمیکند بلکه با تحمیل هزینه های گزاف پزشکی به جامعه ، مخصوصا در شرایط تحریم ، موجب بروز فجایع غیرطبیعی می شود.

  تحقیقات دانشمندان نشان داده است:

   آبیاری مزارع با فاضلاب، سبب آلودگی فلزات سنگین در خاک و محصولات کشاورزی و آب­های زیرزمینی میشود در نتیجه تهدیدی برای سلامت انسان و امنیت غذایی است و در بررسیهای بعمل آمده مشخص شده اثر آبیاری با فاضلاب تصفیه شهری بر تجمع سرب ، کادمیوم ، مس و روی در خاک سطحی و زیرسطحی تاثیر به سزایی داشته است و موجب بروز بیماریهای مختلف در جامعه شده است .

  امتیاز شما به این متن از ۱ تا ۵ چند است ؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  error: لطفا کپی نفرمائید !!