زیستگاه مدرن

 

دنیای انسان‌ها، دنیایی است که با قوانین سیاست و اقتصاد، اداره می‌شود و مانند سایر موجودات زنده از غریزه خالص طبیعی پیروی نکرده و به شکل افراطی دچار عطش تملک هر چه بیشتر و مصرف گرایی بی اندازه شده است.

افراد مختلف با دیدگاههای متنوع، در سیاستگذاری و اجرای امور جهان دخیل هستند که هرکدام زائیده جغرافیا – تاریخ – تمدن و در نهایت فرهنگ متفاوتی هستند.

پیچیدن نسخه و ارائه راهکار برای مشکلات طبیعی و غیر طبیعی همه انسانهایی که در این زیست کره زندگی میکنند، با یک فرمول یکسان و بدون در نظر گرفتن شرایط محیطی آن‌ها، نمیتواند راه حل مناسبی باشد و چه بسا که به افزایش مشکلات و بروز مسائل پیش‌بینی نشده بیشتری نیز بیانجامد.

بومی سازی فرهنگ زیست محیطی و حفاظت از منابع و ذخایر کره زمین، فقط از راه آشنا کردن مردم منطقه با ماهیت واقعی و شناخت علمی موجودیت پدیده‌های طبیعت و همچنین پیامدهای ناشی از نادیده گرفتن واقعیتهای حیاتی موجود، امکان‌پذیر است.

آنچه منجر به بی‌تفاوتی مردم نسبت محیط زیست می‌شود بی علاقه و بی‌تفاوت بودن آن‌ها نیست؛ بلکه در مرحله اول عدم شناخت ماهیت و اصل موضوع با دلایل واضح و مبرهن و در مرحله دوم نحوه رویارویی و عملکرد مناسب و متناسب با شرایط هر منطقه است.

ما در این سایت تلاش میکنیم به شناخت ماهیت و چگونگی رفتار های طبیعت بپردازیم و به کمک بزرگان دانش علم فیزیک و سایر علوم طبیعی، راهکارهای عمومی ارائه دهیم .

بومی سازی این راه حل‌ها را به مردم واگذار میکنیم چرا که معتقدیم دانشمندان و صاحبان عقل و منطق در ساسر این کره پهناور، دلسوزانه تلاش میکنند تا دنیا را به جای بهتری برای زندگی کردن تبدیل کنند.

—————————————————

نگارنده: نازیلا سپهرکیا سردبیر زیستگاه مدرن

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت، متعلق به رسانه:“زیستگاه مدرن” میباشد. هر گونه کپی برداری با یا بدون اجازه مسوولین سایت، خلاف مقررات جامعه مطبوعات کشور می باشد.

error: از اینکه بجای تقلب و کپی کردن دانش دیگران در سایت خود، از دانش شخصی خودتان استفاده میکنید بسیار خرسندیم.